بلاگ – سایدبار چپ

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی اندروید

توسط 12 نوامبر 2021

 

برنامه اندروید یک سیستم باز گنجانده شده در تلفن همراه های هوشمند و تبلت ها است. برنامه اندروید توسط سایت گوگل و شرکت های معتبر دیگر پیشرفت و ارتقا داده شد. سیستم اندروید یک روش درست و جدید برای پیشرفت برنامه های تلفن همراه به ارمغان میآورد یعنی طوری که توسعه دهندگان برنامه های اندروید تنها بتوانند این برنامه ها را برای تلفن های هوشمند استفاده کنند و تنها مختص آنها باشد. اولین نسخه ی اندرویدی توسط سایت گوگل در سال ۲۰۰۷  منتشر شد که به نام اندروید ۱.۰ در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

آموزش زبان جاوا در برنامه نویسی اندروید

جاوا به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی در تلفن همراه به حساب میآید. زبان جاوا در سال ۱۹۹۵ به عنوان بهترین زبان آموزش برنامه نویسی شناخته شد. در آموزش برنامه نویسی اندروید کافیست زبان جاوا را آموزش ببینید . در آموزش برنامه نویسی در هنگام اجرای کد اگر از سایر زبان ها استفاده کنیم کد توسط کامپایلر ترجمه میشود اما اگر از زبان جاوا استفاده کنیم ابتدا کد به بایت و بعد توسط آن زبان جاوا توضیح داده میشود و همین امر روند کار را اسان تر میکند. زبان جاوا به خاطر کم بودن کاراکترهای درون آن پیشرفت زیادی کرده است و متقاضی زیادی را داشته است چون متخصصان این کار راحت تر می‌توانند از آن استفاده کنند. زبان جاوا علاوه بر این مزیت ، دارای اتصال پایگاه داده و شبکه و برنامه های کمکی است که می‌تواند کمک شایانی به برنامه نویس داشته باشد. زبان جاوا به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی اندروید قرار میگیرد. تمام تلفن های همراه مایل هستند که سیستم عامل های خود را در اندروید و ios نصب کنند و در این دو سیستم اجرا کنند تا به سود بیشتری دست یابند. تمام علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی اندرویدی ابتدا باید مشخص کنند که میخواهند در کدام سیستم مشغول به اجرا و آموزش شوند چون استفاده و آموزش همزمان هر دو سیستم اندروید و ios زمان بر و سخت تر است.

آموزش برنامه نویسی اندروید

نکات آموزش برنامه نویسی اندروید

تمام علاقه مندان آموزش برنامه نویسی اندرویدی علاوه بر آموزش های عملی باید خودشان هم وارد عمل شوند و از تجربیات خود استفاده کنند. در بعضی مواقع خود علاقه مندان این حوزه ، ایده ها و روش های درستی را ارائه میدهند و رسماً خودشان وارد عمل می‌شوند. تنها به خواندن و تماشای آموزش برنامه های اندرویدی اکتفا نکنید . شما در این مسیر نیاز نیست به طور سریع آموزش ها را یاد بگیرید کمی بین آموزش هایتان وقفه ایجاد کنید و به تلاش خودتان ادامه دهید. در این مسیر هر زمان به مشکل خاصی برخوردید،تنها به کمک دیگران اکتفا نکنید و به مهارت و تجربه ها و روش های خودتان هم اعتماد کنید و خودتان دست به کار شوید . شما میتوانید در این مسیر از گوگل بهترین استفاده را داشته باشید و بیشتر مشکلاتتان را از گوگل بر طرف کنید.

برای یادگیری هر آموزشی باید صبر و تحمل فراوانی داشته باشید . آموزش برنامه نویسی اندروید در کنار سختی کار جذاب و شیرین است فقط کافیست که نسبت به این حوزه علاقه ای در وجود شما نهفته باشد. تمام علاقه مندان این حوزه علاوه بر توانایی در گشتن گوگل ، باید در کد نویسی هم مهارتی داشته باشند. شما میتوانید از طریق آموزش های کدنویسی آنها را یاد بگیرید.


ارتباط با پشتیبانی

برنامه نویسی اندروید

توسط 10 نوامبر 2021

آموزش و یادگیری برنامه نویسی باعث ورزش و بهتر شدن فکر انسان میشود. هر شخصی که علاقه مند به آموزش برنامه نویسی اندروید باشد ، از نظر فکری بهتر از افراد دیگر است.طی نتایج و سخنان دانشمندان بزرگ اخیر هر شخصی که به آموزش برنامه نویسی و مساعل مربوط به آن بپردازد فکرش بازتر است و باعث قوت فکرمیشود.

امروزه استفاده از برنامه های اندروید چون گوشی تلفن همراه در زندگی انسان ها نقش پر رنگی دارد و به همین دلیل آموزش برنامه های اندروید یک امر مهم در زندگی انسان تلقی میشود. پیشرفت در زمینه ی برنامه نویسی اندروید باعث پیشرفت دستگاه های دیگر الکترونیکی شده است و هم چنین برنامه ها و نرم افزارهای جدیدی روی کار آمدند.

با پیشرفت تکنولوژی و تقاضای استفاده زیاد تلفن همراه ، پرداختن به حوزه تولید اپ به یک حوزه همه گیر تبدیل شده است و کاربرانی که از این حوزه ها استفاده میکنند ، روش ها و ایده های جدیدی را ارائه میدهند که در بعضی مواقع کاربردی محسوب میشود. امروزه مبحث تولید نرم افزارهای درون تلفن همراه به یک مسأله ی مهم تبدیل شده است . برای ساخت این نرم افزارها به تخصص و زمان کافی نیاز است اما مسأله ی انگیزه و تجربه های شخصی در این زمینه کاربرد به سزایی دارد.

به خاطر بورس و تقاضای زیاد آموزش برنامه نویسی اندروید حدود هشتاد درصد کاربران متخصص در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند. و به آموزش و سفارش برنامه نویسی اندروید پرداخته اند.

برنامه نویسی اندروید یک سیستم عامل مهم زندگی بشر است که در ۹۰ درصد گوشی های همراه نصب میشود و روز به روز در حال پیشرفت و ترقی می‌باشد. به خاطر تقاضای زیاد این نرم افزارها و برنامه نویسی های اندروید مردم عامه مبلغ زیادی را برای خرید این برنامه های اندروید پرداخت می‌کنند که سود حاصل از آنها به جیب سازندگان این حوزه ریخته میشود. و همین امر باعث شده است که جوانان این دوره را تشویق به سفارش و آموزش برنامه نویسی اندروید کند.

برنامه نویسی اندروید

فواید سیستم عامل اندروید

یکی از فواید باز بودن ساخت برنامه نویسی این است که جوانان مشتاق در این حوزه می‌توانند به راحتی ایده ها و نوآوری های خود را در این زمینه بیان کنند و ممکن است همین ایده های جدید موجب پیشرفت کار آنها در این حوزه شود. یکی دیگر از فواید باز بودن متن اندروید این است که میتوان از این برنامه های اندروید غیر از تلفن هوشمند در مصارف دیگر چون تبلت ها و ساعت ها و تمام دستگاه های هوشمند استفاده کرد و همین مسأله جایگاه این برنامه های اندروید را بالا میبرد. برنامه نویسان به همین دلایل بهتر می‌توانند برنامه های اندرویدی ساخته شده خود را توسعه دهند و راحت تر می‌توانند از امکانات گوشی استفاده کنند. انعطاف پذیری برنامه های اندروید به این معناست که غیر از سازندگان این برنامه ها افراد در شور و متخصص دیگر هم می‌توانند ایده هایشان را بیان کنند و می‌توانند تغییراتی را در این برنامه های اندروید ایجاد کنند.

با تمام توضیحاتی که داده شد باید این نکته را هم بیان کرد که ساخت و آموزش برنامه نویسی اندروید کار آسان و پیش و پا افتاده ای نیست و گاهی برای ساخت یک برنامه نویسی اندروید کدگذاری های مختلفی را انجام داد. برای همین کار باید برنامه نویسی های مختلفی نظیر جاوا و سی شارپ و کاتلین را بیاموزید و با سفارش این برنامه نویسی به راحتی میتوانید آموزش ببینید. بهترین راه حل برای توسعه برنامه های اندرویدی یادگیری و آموزش برنامه نویسی جاوا و کاتلین است چون این دو زبان جز زبان های رسمی برنامه نویسی به حساب می‌آیند.

پیش نیاز برنامه نویسی اندروید

یکی از مراحل اولیه آموزش برنامه نویسی اندروید یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا است. البته گفتن این مسأله مهم است که برنامه نویسی زبان جاوا مقوله ی وسیعی است و برای ساخت برنامه های اندروید نیاز به یادگیری کل زبان جاوا نیست بلکه تا حد امکان که بتوانید برنامه های جدیدی را در اندروید بسازید کافیست. پس باید گفت پیش نیاز آموزش و یادگیری برنامه نویسی اندروید ، یادگیری زبان جاوا است.

برنامه نویسی اندروید

نکاتی که قبل از یادگیری برنامه نویسی اندروید باید بدانید

اگر به این کار علاقه دارید بدون آموزش زبان جاوا شروع به کار نکنید . چون یکی از شاخص های مهم ساخت برنامه های اندروید مهارت در زبان جاوا است .و ناکارآمدی در این مبحث در حین مسیر مشکلاتی را به وجود میآورد. یادگیری زبان جاوا باعث میشود شما با اطمینان بیشتری به ساخت برنامه های اندروید بپردازید و کارتان سریع تر جلو رود. اگر قصد دارید در این مسیر سریع تر جلو روید میتوانید در کنار آموزش برنامه و زبان جاوا با زبان XML هم آشنا شوید و به آموزش این زبان هم بپردازید . با آموزش این زبان میتوانید بین برنامه و نرم افزار اندروید خودمان که طراحی کرده ایم ارتباطی را برقرار کنیم. پس برای ساخت برنامه های اندرویدی در قدم اول کافیست زبان جاوا و گاهی زبان XML را یاد بگیرید. بعد از آموزش این زبان ها باید بین این دو زبان یک رابطه ایجاد کنید .

شاید در نگاه اول آموزش این دو زبان کار دشواری به نظر برسد اما دراصل بسیار کار آسانی است. دو برنامه ی اکلیپس و اندروید استودیو دو محیط توسعه و پیشرفت برنامه های اندرویدی محسوب میشوند و جز برنامه های مهم این سال های اخیر تلقی میشوند شما از طریق این برنامه ها به راحتی کد گذاری را انجام میدهید. برای اینکه بتوانید در حوزه برنامه نویسی اندروید مشغول شوید و قصد دارید یک شخص حرفه ای در این حوزه شوید باید دو ماه هر روز حدود چهار تا پنج ساعت تایم برای آموزش این برنامه نویسی اندروید کنار بگذارید. در اوایل آموزش به خاطر مبتدی بودن ، آموزش کار به سختی و کند جلو میرود اما با گذشت زمان سرعت کارتان بیشتر می‌شود و به یک برنامه نویس حرفه ای در این حوزه تبدیل میشوید.

در مسیر این حوزه سوالات زیادی فکر شما را درگیر می‌کند و برای حل این سوالات نیاز است بسته های آموزشی و حل سوالات برنامه نویسی اندروید را سفارش دهید. اگر به دنبال بهترین پاسخ ها و بهترین آموزش ها در کوتاه ترین زمان هستید میتوانید به سایت ما رجوع کنید تا بتوانید به نتیجه ی دلخواه و مدنظر خود دسترسی پیدا کنید.


ارتباط با پشتیبانی

راهنمای کاربری نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی

توسط 12 سپتامبر 2021

نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی، یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن های موجود برای جذب مشتری، فعالیت بازاریابان و فروشگاه‌های طرف قرارداد با مدیریت مجموعه است. این نرم‌افزار به بررسی و ارائه محصولات گوناگونی پرداخته و در زمینه‌های رستوران و مواد غذایی، پوشاک، الکترونیک و دیجیتال، پزشکی و سلامت و… اقدام به ارائه خدمات تخصصی می‌کند.

شرح اپلیکیشن بازاریابی شبکه‌های هرمی

امروزه استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، فنی و مهندسی و مالی بسیار پرکاربرد بوده و جایگزینی مناسب در زمینه ارتباطات حضوری و سنتی است. نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی از سری اپلیکیشن های قابل‌نصب بر روی گوشی‌های هوشمند است که با کاربری آسان، هوشمند و جذابی که دارد، استفاده‌کنندگان را از خود راضی نگه می‌دارد. اصطلاحاً این نرم‌افزار کاربردی، بسیار یوزر فرندلی بوده و امکانات به‌روز و کاملی را در اختیار کاربران قرار داده است.

این اپلیکیشن، دارای قسمت‌های مختلفی بوده و از پایگاه داده قدرتمندی استفاده می‌کند. مجموعه اطلاعات مورد ارائه از طریق این نرم‌افزار با بستن قراردادهای گوناگون، رو به افزایش بوده و بستر تجاری-اقتصادی مناسب و پیشرفته‌ای محسوب می‌شود. این نرم‌افزار از داشبورد ساده و کاربردی بهره برده و تخفیفات خوبی را به خریداران عرضه می‌کند. بدین ترتیب سودآوری هماهنگ میان فروشنده و خریدار ایجادشده و کسب‌وکار را رونق می‌بخشد.

امکانات نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی

نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی از قسمت‌های گوناگون و متنوعی تشکیل شده است. این بخش‌ها به شرح زیر طبقه بندی شده‌اند:

 • غذا و رستوران
 • پوشاک
 • الکترونیک و دیجیتال
 • پزشکی و سلامت
 • خودرو و وسایل نقلیه
 • ورزش، سرگرمی و هنر
 • سفر و گردشگری
 • خدماتت عمومی و دولتی

تمامی بخش‌ها به زیر قسمت‌هایی جزئی‌تر تفکیک شده و هر کدام خدمات مخصوصی را به خریداران و استفاده‌کنندگان عرضه می‌کنند. امکانات هر بخش با ثبت‌نام کاربر آغاز شده و قدم اولیه برداشته می‌شود. کاربران این اپلیکیشن از چهار گروه اصلی بوده که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بازاریابی شبکه های هرمی

کاربران نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی

نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی به چهار گروه کاربر خدمت‌رسانی می‌کند. کاربران این اپلیکیشن شامل افراد زیر هستند:

 • کاربری مهمان (هر کاربری که می‌خواهد از تخفیفات استفاده کند)
 • کاربری مشتری (افراد پورسانت گیر در اپلیکیشن)
 • کاربری پذیرنده (فروشگاه‌های طرف قرارداد)
 • کاربری مدیریت (شرکت طرف قرارداد)

با توجه به نقش و رل هر کاربر در اپ بازاریابی شبکه‌های هرمی، دسترسی‌ها و امکانات مربوط به هر نقش در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. بدین ترتیب ادمین اپلیکیشن قادر به رصد روند کار بوده و توانایی رفع باگ‌ها و سایر مشکلات یوزر، خطاها و کلیه عملیات را، به تفکیک رل خواهد داشت.

کاربر مهمان

کاربر مهمان به افرادی گفته می‌شود که پس از ثبت‌نام در نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی، قصد دارند از تخفیفات موجود در اپ استفاده کرده و به خرید اجناس یا خدمات مورد نظر بپردازند. این افراد لازم است ابتدا اپلیکیشن را بر روی گوشی همراه خود نصب کرده و سپس آموزش کار با این اپ را یاد بگیرند.

ازآنجایی‌که قصد کاربر مهمان جهت استفاده از این امکانات، مشاهده فروشگاه‌های طرف قرارداد و تأمین مایحتاج یا نیازمندی‌های شخصی خود است، ثبت‌نام و داشتن نام کاربری و رمز عبور اختصاصی، لازم و ضروری است.

با استفاده از چنین امکاناتی، علاوه بر دریافت تخفیف، تراکنش بانکی نیز انجام پذیرفته و تسهیل در عملیات به‌صورت آنلاین ایجاد می‌شود. استفاده از توانمندی‌های آنلاین بیزینسی، نقطه پیشرفت هر شرکتی در استفاده از نرم‌افزارهای هوشمند است.

نحوه ثبت‌نام کاربر مهمان

مراحل ثبت‌نام در نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی بدین‌صورت است که ابتدا کاربر با استفاده از درج شماره موبایل شخصی خود در اپلیکیشن، اقدام به ثبت‌نام کرده و سپس طبق فرم‌هایی که فرآیند استفاده از تخفیفات را توضیح داده است و همچنین تماس با پشتیبانی (تلفن شرکت و یا موبایل شخصی) جهت توجیه و نحوه اخذ تخفیف با یک مبلغ مشخص (مثلاً یک‌صد و پنجاه‌هزار تومان) به‌صورت یک‌ساله نامحدود می‌تواند از مراکز طرف قرارداد استفاده کند که پس از پرداخت مبلغ می‌تواند از این امکان بهره ببرد

امکانات این نوع کاربری
 • امکان خرید کد تخفیف
 • امکان دیدن مراکز طرف قرارداد
 • امکان تغییر نوع کاربری به کاربری مشتری در صورت صلاحدید

بازاریابی شبکه های هرمی

کاربر بازاریاب

بازاریاب اپلیکیشن به افرادی گفته می‌شود که در تعامل با این نرم‌افزار بوده و به ازای بازاریابی و فروشی که موفق به انجام آن می‌شوند، از مدیریت بیزینس، پورسانت توافق شده خود را دریافت می‌کنند.

این افراد پس از گرفتن و اخذ کد تخفیف از شرکت، مشتری را ترغیب به خرید از طریق نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی می‌کنند. این فعالیت تجاری موجب خرید از مراکز طرف قرارداد (پذیرنده) شده و در این مرحله پس از خرید کردن مشتری و ثبت کد تخفیف و شماره همراه مشتری توسط پذیرنده در سیستم ثبت می‌شود.

نحوه ثبت‌نام کاربر بازاریاب

بازاریاب اپلیکیشن نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی، می‌بایست پس از ثبت شماره همراه، وارد قسمت پنل کاربری شده و به تکمیل اطلاعات شخصی خود بپردازد. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، تصویر کاربر، آدرس محل سکونت، جنسیت، شغل، شماره شبا بانکی جهت واریز پورسانت توافق شده و سایر اطلاعات مورد نیاز هستند.

بازاریابی شبکه های هرمی

نحوه محاسبه پورسانت

محاسبه پورسانت بازاریابان طرف قرارداد با پذیرنده‌ها و مدیریت بیزینس رم افزار بازاریابی شبکه‌های هرمی، از فرمولاسیون استانداردی پیروی کرده و طبق توافق انجام می‌گیرد. بدین‌صورت که هر کاربر به ازاء تعادل (سطح یک یا دو نفر زیرشاخه) یک‌به‌یک صد و پنجاه‌هزار تومان پورسانت می‌گیرد. پس از به ازای تعادل سطح دو (هر زیرشاخه دو نفر داشته باشد که می‌شود سطح 2) سیصد هزار تومان و به همین صورت تا انتها پیش می‌رود.

با ادامه این روند، سقف پرداخت ماهیانه به هر شخص حداکثر ۱۵۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است؛ یعنی سیستم خودبه‌خود اگر کاربری بالاتر از این مبلغ را نیز طلبکار شد، همان مبلغ یک‌صد و پنجاه‌وسه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را به‌حساب حقوق واریز می‌کند. هر شخصی که از سیستم طلبکار است پس از ثبت طلبکاری خود سیستم در یک روز مشخصی از ماه، تمامی طلبکاری‌ها را باید پرداخت کند.

کاربر پذیرنده

کاربر پذیرنده به فروشگاه‌های طرف قرارداد با شرکت اطلاق می‌شود. این نوع کاربران مراکز خرید خدمات و کالاهایی هستند که مشتری با ورود به اپلیکیشن اقدام به خرید از آنان کرده و پذیرندگان طبق توافق، موظف به ارائه کد تخفیف و ثبت مشخصات مشتری در سیستم نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی هستند. بدین ترتیب روند فعالیت ادامه پیداکرده و گسترش می‌یابد.

بازاریابی شبکه های هرمی

نحوه ثبت‌نام کاربر پذیرنده

کاربران پذیرنده پس از بستن قرارداد با مدیریت شرکت نرم‌افزاری، می‌توانند در اپلیکیشن نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی، ثبت‌نام کرده و به فعالیت خود توسعه دهند. بدین ترتیب با ورود به نرم‌افزار اقدام به ورود اطلاعاتی همچون مشخصات فروشگاه، مطب، مرکز تجاری، رستوران، مراکز فروش لوازم صوتی و تصویری و… می‌کنند.

بازاریابی شبکه های هرمی

نتیجه گیری

امروزه طراحی، تحلیل و تولید اپلیکیشن های بازاریابی دیگر روند گذشته را نداشته و از فرایندی جدیدتر و سودآورتر استفاده می‌کنند. با تولد نرم افزار بازاریابی شبکه های هرمی، هر چهارگوشه مبادلات کسب سود کرده و این عملیات با رضایت کلیه طرفین انجام می‌گیرد. مشتری طالب کالا یا خدمات مورد نیاز خود است. در قبال خرید خود موفق به کسب تخفیفات هیجان‌انگیز شده و در مقابل بازاریاب نیز با جذب مشتری، موفق به گرفتن پورسانت خود می‌شود.

کلیه فروشگاه‌ها و بنگاه‌های تجاری نیز با افزایش خریدوفروش خود به توسعه مالی و بیزینسی رسیده و تمامی این فعالیت‌ها با استفاده از امکانات شرکت‌های نرم‌افزاری هوشمند که تولید اپلیکیشن کاربردی می‌کنند، انجام می‌پذیرد.


اپلیکیشن بازاریابی شرکت های هرمی
مارکت یار

آموزش تصویری گام به گام نصب اندروید استودیو، SDK و JDK بر روی ویندوز 10،8،7

توسط 2 جولای 2021

مقدمه ای بر اندروید استودیو

هر برنامه نویسی برای شروع به برنامه نویسی به محیط برنامه نویسی مربوط به آن زبان احتیاج دارد. به عنوان مثال برنامه های ویندوزی در محیط Visual studio با زبان c و یا #C و … نوشته می شوند. ساخت سایت ها با استفاده از زیان PHP یا ASP نوشته می شود . و اما اپلیکیشن های موبایلی با استفاده از زبان java یا kotlin در محیط اندروید استودیو نوشته می شود. پس برای شروع برنامه نویسی در مرحله اول باید اندروید استودیو را نصب کنیم تا بتوانیم اپلیکیشن های خود را در آن محیط توسعه دهیم. در این مقاله صفر تا صد نصب اندروید استودیو را باهم یاد می گیریم.

پیش نیاز نصب اندروید استودیو

حداقل سیستمی که برای نصب اندروید استودیو در ویندوز مورد نیاز است باید به شرح زیر باشد
 • ویندوز 7، 8 و یا 10
 • حداقل رم 4 گیگا بایت (هرچه رم بیشتری در اختیار داشته باشیم سرعت کار با اندروید استودیو بیشتر می شود 8 گیگا بایت رم خوب است و بیشتر از آن عالی)
 • حداقل باید دو گیگابایت فضای هارد دیسک داشته باشیم ولی 4 گیگابایت فضای خالی ایده آل است.
 • مقدار CPU متناسب با رم باید باشد، مثلا رم 4 تا 8گیگا بایت متناسب با CPU های Core i5 می باشد.
 • حداقل رزولوشن (resolution) 1280 × 800
 • داشتن نرم افزار فیلتر شکن قوی و مورد اطمینان

نصب ماشین ران تایم جاوا JRE , JDK

قبل از شروع به نصب اندروید استودیو باید JDK , JRE را در سیستم خود نصب کنیم. در ادامه توضیح مختصری در باره JDK و JRE می دهیم و سپس به ادامه نصب اندروید استودیو می پردازیم.

JRE(Java Runtime Environment) : در ابتدا باید این نکته را بدانیم که زبان برنامه نویسی جاوا Native نیست ، یعنی برای اجرا شدن کدهای جاوا احتیاج به یک ماشین واسط یا همان Run Time است که JRE آن را برای ما فراهم می آورد.

JDK (Java Development Kit) : بسته ای شامل کامپایلر زیان جاوا، کلاس های کتابخانه ای ، ماشین مجازی جاوا (JRE) و فایل راهنمای جاوا، برای اینکه ما بتوانیم از زبان جاوا جهت برنامه نویسی استفاده کنیم ناگزیر به نصب این بسته نرم افزاری می باشیم.

همانطور که ذکر شد بسته JDK ران تایم JRE را نیز شامل می شود، پس با نصب JDK نیازی به نصب مجدد JRE نیست. جاوا زبان رسمی اندروید می باشد که توسط گوگل پشتیبانی می شود. اما جاوا متعلق به شرکت google نمی باشد و شرکت سازنده آن Oracle می باشد. پس برای دانلود آخرین ورژن JDK باید از سایت شرکت oracle  استفاده کنیم. با توجه به تحریم های ظالمانه غرب علیه کشورمان دسترسی به تمامی سایت هایی که برای برنامه نویسی اندروید و استفاده از ابزارهای آن می باشد، قطع شده است. لذا باید یک نرم افزار فیلتر شکن و تغییر آی پی قوی برا ادامه نصب JDK و اندروید استودیو داشته باشیم.

و اما برای نصب JDK به لینک زیر رفته و آخرین ورژن از این بسته نرم افزاری را دانلود و نصب می کنیم: https://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html 

نکته: حتما توجه داشته باشید که برای نصب بسته JDK از سایت اصلی آن دانلود کنید و از سایت های متفرقه به هیچ عنوان  استفاده نکنید. بعد از نصب بسته JDK و قبل از نصب اندروید استادیو باید مسیر نصب جاوا را به سیستم عامل (ویندوز) معرفی کنیم تا اندروید استودیو قادر به شناسایی جاوا در ویندوز باشد.

برای این کار باید به صورت زیر عمل کنیم:

1- با تایپ Advance system Setting در منوی استارت یا منوی search این صفحه را باز می کنیم

2- وارد تب advanced  شده و گزینه Environment Variable  را انتخاب می کنیم

3- در پنجره Environment Variable در قسمت System Variable روی گزینه New کلیک می کنیم

4- در پنجره New System Variable مانند شکل زیر در قسمت Variable Name عبارت JAVA_HOME و در قسمت Variable Name مسیر نصب JDK را وارد می کنیم. نکته: جهت تعیین مسیر نصب JDK به مسیر نصب آن رفته و عبارت آن را کپی می کنیم که با توجه به نسخه نصب عبارت پایانی ممکن است با توجه به نسخه آن متفاوت باشد ولی معمولا مسیر نصب در تمامی سیستم ها یک است.

5- پس از تمام مراحل بالا و با زدن کلید ok، مسیر نصب جاوا به سیستم معرفی می شود

پنجره ها را یکی یکی ok می کنیم و در نهایت سیستم را یک بار ریستارت می کنیم. بعد از ریستارت شدن سیستم خود ، می خواهیم مطمئن شوین که JAVA به درستی نصب شده است. برای این کار باید در محیط Command Prompt از دستور java -version استفاده کنیم. برای دسترسی به command Prompt از پنجره RUN  (windows + R) عبارت cmd را اجرا می کنیم.

همانطور که ملاحظه می کنید JDK به صورت موفقیت آمیز به سیستم عامل شناسانده شده است.  

نصب گام به گام و تصویری اندروید استودیو

در گام اول باید نسبت به دانلود اندروید استودیو اقدام کنیم، جهت این کار از لینک زیر استفاده می کنیم. لازم به ذکر است که جهت دانلود و نصب و راه اندازی اندروید استودیو در تمامی مراحل باید یک فیلتر شکن قوی جهت تغییر آدرس آی پی در سیستم خود نصب کرده باشیم. https://developer.android.com/studio

پس از دانلود اندروید استودیو از لینک بالا مطابق تصاویر زیر عمل میکنیم.






  همانطور که ملاحظه شد تا به اینجای کار نحوه نصب اندروید استودیو آموزش داده شد، پس از اتمام نصب اندروید استودیو و زدن بر روی دکمه finish، اندروید استودیو اجرا می شود.

اندروید استودیو در حال لود شدن می باشد و با توجه به سخت افزارهای سیستم شما این زمان مدتی به طول می انجامد. اگر توانایی انجام کار با لینوکس را دارید و یا از کاربران لینوکس هستید ، اندروید استودیو در سیستم شما خیلی سریعتر اجرا و به روز می شود. پس از انجام لود کامل ابتدا پیغامی مبنی بر وارد کردن تنظیمات از نسخه های قبلی ظاهر می شود.

در صورت انتخاب گزینه اول Config or installation folder تنظیماتی که در نسخه های قبلی نصب شده اندروید استودیو که برروی سیستم خودمان نصب کرده ایم را می توانیم آپلود کنیم، در غیر این صورت با کلیلک بر روی گزینه ok به کار خود ادامه می دهیم. باز هم تاکید می کنم که فیلتر شکن شما همچنان باید روشن باشد.

در صفحه اول توضیحاتی کلی در مورد کاربرد برنامه های اندرویدی می باشد که شامل ویجت های مختلفی از جمله گوشی، تبلت، ساعت هوشمند، خودرو هوشمند، تلویزیون و… که می توان برای تمامی اینها در محیط فراهم شده مختص به خود ویجت برنامه نویسی را انجام داد.

در این مرحله اگر گزینه اول standard را انتخاب کنیم، تمامی تنظیمات پیش فرض را اعمال می کند، با زدن بر روی گزینه دوم Custom جهت شخصی سازی تنظیمات به کار خود ادامه می دهیم.

در این مرحله جهت شناساندن ماشین ران تایم جاوا مسیر پیش فرض را انتخاب می کنیم.

در مرحله بعد تم محیط اندروید استودیو را می توانیم انتخاب کنیم که در این مورد من گزینه darcula که دارای تم تیره و مشکی است را انتخاب کردم.

در مرحله یعد مسیر SDKرا مشخص می کنیم و همچنین در صورت نیاز آخرین نوع SDK و یا هر ورژن دیگری را انتخاب می کنیم. در انتها توضیحات مربوط به SDKو API در اندروید استودیو را به تفصیل شرح خواهیم داد.

تنظیمات مربوط به امولاتور را در این قسمت انجام میدهیم. امولاتور ماشین مجازی اندروید یا AVD می باشد که به جهت تست کردن برنامه در محیط ویجت های پیشنهادی (گوشی، تبلت و …) مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال میزان رم اختصاصی به امولاتور را می توانیم در این قسمت انتخاب کنیم. اگر رم سیستم شما محدود می باشد می توان مقدار مینیمم را انتخاب کرد و در صورت محدود نبودن رم سیستم می توان حداقل 1 گیگابایت رم را به امولاتور اختصاص داد.

در این مرحله می توان تمام تنظیماتی که انجام داده ایم را مشاهده کنیم و در صورت نیاز به عقب برگشته(previous) و تنظیمات را ویرایش کنیم.


در مراحل پایانی و هنگامی که نرم افزار یفلتر شکن خود همچنان برقرار می باشد ، اندروید استودیو شروع به نصب برنامه و دانلود SDK مورد نظر می کند. در نهایت با کلیک بر روی گزینه finish اندروید استودیو اجرا می شود و با تصویر زیر مواجه می شویم.

در این قسمت می توان پروژه جدید اضافه کرد و یا پرژه های قبلی را ایمپورت کرد. فعلا با این گزینه ها کاری نداریم. از قسمت configure گزینه SDK Manager را انتخاب می کنیم. اول باید مطمئن شویم که آدرسی که برای SDK خود انتخاب کردیم با آدرس موجود در SDK Manager یکی باشد.

با زدن تیک Show Package Details  می توان جزییات ابزار و کامپوننت ها را مشاهده کرد.

SDK Tools هم به همین صورت می توان عمل کرد. گزینه های مورد نیاز را تیک زده و نصب می کنیم. لازم به ذکر است که وی پی ان همچنان باید روشن باشد. پس از دانلود موارد خواسته شده و نصب آنها توسط اندروید استودیو، می توان شروع به برنامه نویسی و ایجاد پروژه کرد. اما قبل از شروع مفاهیمی وجود دارند که یادگیری آنها خالی از لطف نیست.

این موارد عبارتند از:

SDK (Software Development Kit) : مخفف شده بسته توسعه نرم افزار است. به چه کاری می آید؟ هر شرکت یا سازمانی که پلتفرم خاص خود را دارد با ارایه SDK به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا نسبت به توسعه آن پلتفرم در مقیاس های گوناگون اقدام نمایند. در حقیقت به بیان ساده تر یک SDK مجموعه ای از ابزارها (مثل کتابخانه ها، توابع کامپایل شده، کلاس ها و …) می باشد که به جهت راحت تر کردن برنامه نویسی برای یک محیط خاص (در اینجا اندروید) در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد. همانطور هم توضیح داده شد نحوه دانلود و نصب آخرین و بروز ترین  SDK های اندروید ارایه گردید. API (Application Programming Interface): مخفف شده عبارت رابط برنامه نویسی نرم افزار می باشد که در اندروید بسته به نسخه سیستم عال اندرروید چندین API وجود دارد. در زمان نوشتن این مقاله تا API 32  در اندروید وجود دارد. API در کل به مجموعه ای از کدها گفته می شود که شرکت سازنده پلتفرم در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد تا بتوانند راحت تر و طبق یک استاندارد مشخص از امکانات آن پلتفرم استفاده کنند. یه عنوان مثال API گوگل ترنسلیت و … لازم به ذکر است که API در درون بسته های توسعه نرم افزار SDK می باشد. تا به اینجا شما با نصب اندروید استودیو و راه اندازی آن و با برخی مفاهیم اساسی در اندروید استودیو آشنا شدید. لطفا با نظرات خود ما را در بهتر شدن آموزش ها یاری کنید.

مسیر راه

توسط 15 ژوئن 2021

اندروید چیست؟

اندروید (Android) یک سیستم عامل موبایل است که توسط شرکت گوگل توسعه داده می شود. امروزه با ورود گوش های هوشمند در تمامی عرصه ها روز به روز استفاده از پتانسیل های این سیستم عامل بیشتر مورد تمرکز قرار میگیرد به نحوی که شرکت ها و استارت اپ های بزرگ سعی در راه اندازی انواع اپلیکیشن ها در غالب این سیستم ها دارند. اندروید به‌حدی قدرت‌مند شده که قلمروی خود را تا کسب 80% بازار جهانی گوشی‌های هوشمند گسترش داده است و فرصت ویژه‌ای برای دوست‌دارانش فراهم کرده تا در هر گوشه از جهان دست به خلق محصول بزنند و کارفرمای خود باشند. کافی‌ست واقعا عاشق برنامه نویسی اندروید باشید تا فرصت‌های ویژه شغلی و ارتقای درآمد به سمت شما سرازیر شوند.

بر اساس آماری که هر ساله مجله فربس اعلام می کند حدود ۳۰ درصد سرمایه داران دنیا در حوزه فناوری فعالیت دارند و ۸۰ درصد سرمایه داران جوان دنیا نیز در این حوزه هستند.

اندروید نیز به عنوان یک سیستم عاملی که بیش از ۸۰ درصد موبایل ها و تبلت ها را فرا گرفته، به عنوان پیشتاز این صنعت در حال رشد و نمو است. روزانه بیش از میلیون ها برنامه پولی از بازارهای اینترنتی خریداری می شود که هزینه بسیار زیادی را به جیب سازندگانش سرازیر می کند و میلیاردهای جوان بسیاری را به دنیای حال معرفی کرده است. بازار برنامه نويسي اندرويد بعد از برنامه نويسي وب از لحاظ درآمدي و بازار كار رتبه دوم را در مدت زمان كمي به خود اختصاص داده است. پيش بيني مي شود كه با توجه به همه گير بودن گوشي هاي هوشمند و كاربري بودن برنامه هاي اندرويدي در آينده اي نزديك رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

چرا برنامه نويسي اندرويد را بايد ياد بگيريم؟

امروزه تقریبا همه کاربران برای رفع نیازهای روزانه خود، از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. بنابراین با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. به تدریج با افزایش کاربرد این دستگاه ها در میان مردم و احساس نیاز به نرم افزارهای مختلف، بازار اپلیکیشن های موبایل روز به روز گسترده تر شد و بسیار رونق گرفت. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین شاخه های برنامه نویسی تبدیل شد.   برنامه نویسی اندروید یکی از بروزترین و پرکاربرد ترین و در عین حال پر درآمد ترین حوزه در برنامه نویسی می باشد ، زیرا با وجود مارکت های خارجی و ایرانی فروش محصول شما به صورت تعداد بالا بسیار راحت بوده و همچنین درآمد بالایی دارد ، همچنين علاوه بر فروش برنامه اندرویدی شما در مارکت ها ، سفارش پروژه اندروید نیز در ایران و خارج از آن بسیار رونق دارد.

در يك كلام، بهترين و راحت ترين راه درآمد زايي و به ثروت رسيدن در حوزه برنامه نويسي و نرم افزار ، برنامه نويسي اندرويد است. يك راه ميانبر در كسب ثروت.

يك برنامه نويس اندرويد چطور ميليونر مي شود؟

برنامه نویسی موبایل یکی از پرسود ترین تخصص های در بین زبان های برنامه نویسی می باشد. برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید شما می توانید به صورت زير اقدام کنید: 1.با توسعه یک برنامه موبایلی و انتشار و فروش آن در مارکت های اندرویدی(مانند google play)، درآمد بالايي کسب کنید. بسته به ايده و تبليغات و كارايي و ساير فاكتورها ي اپليكيشن طراحي شده درآمد شما مي تواند در اين حوزه ميلياردي باشد. 2.با فروش مهارت خود به سازمان هایی که نیاز به یک برنامه نویس اندروید دارند، گسب درآمد کنید . با مراجعه به سایت هایی نظیر ایران تلنت و جابینجا می توانید ببیند که درآمد یک برنامه نویس اندروید حرفه ای از 10 تا 50 میلیون تومان با مزایای مختلف می باشد. 3.انجام پروژه هاي اندرويدي براي سازمانها، شركت ها ، افراد و …(كه در كوتاه مدت درآمد متوسط و در ميان مدت و بلند مدت درآمد بالايي دارد) 4.آموزش برنامه نويسي اندرويد به ديگر افزاد و سازمان ها (با توجه به تخصص ، تسلط و تجربه كاري در آمد ميليوني در انتظارتان است) با بیش از 3 میلیارد کاربر تلفن های هوشمند در سراسر جهان، جای تعجب نیست که صنعت اپلیکیشن موبایل درحال پیشرفت است. اگر به آمار دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایل نگاهی بیاندازیم متوجه میشویم که میزان استفاده از اپلیکیشن و نفوذ موبایلهای هوشمند هنوز هم با سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از کند شدن این رشد در آینده ای قابل پیش بینی نیست. پس با كمي زيركي و ايده پردازي مي توان قسمت كمي از اين بازار بزرگ را در اختيار گرفت و به درآمد هاي باور نكردني رسيد.

راه اصلي رسيدن به ثروت در برنامه نويسي موبايل ، صبر، تلاش، پشتكار و يادگيري مداوم است.

چگونه برنامه نويسي اندرويد را ياد بگيريم؟

براي برنامه نويس اندرويد شدن ، با توجه به سطح تجربه و كاركردن شما با برنامه نويسي (در هر حوزه اي) ، تيم اندرويد يار دوره هاي زير را متناسب با دانشجويان طراحي و آماده كرده است. دوره هاي آماتور: مخصوص افرادي كه هيچ پيش زمينه اي (يا آشنايي خيلي كم) از برنامه نويسي و مفاهيم آن ندارند، در اين دوره با مفاهيم اساسي برنامه نويسي ، دستورات و اصول اوليه آن آشنا مي شويد. با توجه به اين كه برنامه نويسي اندرويد با استفاده از زبان جاوا در محيط اندرويد استاديو انجام مي شود، در اين دوره با زبان java و محيط اندرويد استاديو و زبان طراحي آن XML آشنا مي شويد. اصول طراحي يك اپليكيشن و مسائل Front end و Back end تدرسي مي شويد.نمونه اي از سرفصل هاي اين دوره:

 • آشنايي با زبان هاي برنامه نويسي
 • آشنايي با اصول برنامه نويسي
 • آموزش و مرور دستورات برنامه نويسي در جاوا
 • آموزش برنامه نويسي شي گرا (Object Oriented Programming)
 • كلاس بندي و كپسوله سازي و چند ريختي در برنامه نويسي (از مفاهيم اساسي برنامه نويسي)
 • اصول طراحي رابط كاربري (UI) در اپليكيشن هاي موبايلي
 • آشنايي با چرخه حيات اكتيويتي در اندرويد
 • آموزش نصب و راه اندازي اندرويد استاديو
 • SDK و JDK چيست؟
 • Gradle ها در اندرويد استاديو
 • شبيه ساز در اندرويد (AVD يا Geny Motion)
 • و…

نگران نباشيد، متخصص شدن شما، تخصص ماست.

دوره هاي تكميلي: در اين دوره با علم به اين مطلب كه دانشجو مفاهيم دوره قبل را آموخته است و يا از قبل آموزش ديده است دوره هاي تكميلي برنامه نويسي اندروي آموزش داده مي شود، نمونه اين از سر فصل هاي اين دوره به شرح زير مي باشد:

 • آشنايي با Intent
 • ليست ها در اندرويد
 • آشنایی با Spinner ساده و طراحی Spinner اختصاصی در اندروید
 • آشنایی با SharedPreference در اندروید
 • کار با فایل ها در اندروید
 • استفاده از داده های به فرمت json و xml در اندروید
 • کار با دیتابیس (Database)
 • دیتابیس SQLite در اندروید
 • فرگمنت (Fragment)
 • نمایش لیست ها با استفاده از RecyclerView
 • استفاده از انیمیشن های xml
 • و…

تمامي دوره هاي تيم اندرويد يار در محيط android studio تدريس مي شود، پلتفرم هاي ديگري جهت ساخت اپليكيشن موبايل وجود دارند اما android studio تنها پلتفورمي مي باشد كه توسط google به طور رايگان پشتيباني و به روز رساني مي شود.

دوره هاي پيشرفته: در اين دوره شما با متخصص شدن در برنامه نويسي اندرويد تنها يك قدم فاصله داريد، در دو دوره قبلي شما مفاهیم اصلی و عمومی در برنامه اندروید را فرا گرفتید. در اين دوره مفاهيم پيشرفته تر بيان شده است، نمونه سرفصل هاي اين دوره :

 • ساخت ویوهای اختصاصی
 • شنایی با SnackBar و اعمال تغییرات برای شخصی سازی اسنک بار
 • ارتباط با اینترنت در اندروید
 • استفاده از کتابخانه Volley برای ارتباط ساده تر و آشنایی با متدهای مختلف آن
 • استفاده از GPS – آپدیت وضعیت کاربر در صورت تغییر مکان و یا با فواصل زمانی مشخص
 • آشنایی با BroadcastReceiver
 • آشنایی با بلوتوث
 • دانلود فایل از اینترنت در اندروید
 • استفاده از حساب کاربری گوگل برای ورود به برنامه و تشخیص کاربران
 • و…

نحوه برگزاري دوره ها:

دوره هاي ذكر شده در بالا به 4 صورت زير و با انتخاب و ثبت نام دانشجو صورت مي پذيرد، تيم اندرويديار سعي كرده است كه با استفاده از تخصص و تجربه سالها آموزش در اين زمينه متناسب با سطح دانشجو دوره و نحوه برگزاري دوره را با مشاوره و تعيين سطح دانشجو در اختيار ايشان قرار دهد. دوره هاي پروژه محور(تحليل سورس كد اپليكيش هاي موجود): هم به صورت دوره جداگانه تدريس مي شود و هم به صورت دوره هاي مكمل در كنار دوره هاي تكميلي و پيشرفته. دوره هاي غير حضوري و آنلاين: هر سه دوره مقدماتي ، تكميلي و پيشرفته به صورت آنلاين با توجه به سطح دانشجو و با استفاده از پروژه هاي كاربردي در حداقل 24 جلسه صورت مي گيرد. دوره هاي غير حضوري و تماشاي ويديو هاي آموزشي همراه با پشتيباني مدرس دوره: در اين نوع برگزاري دوره شما مي توانيد فيلم هاي آموزشي مخصوص به دوره خود را پس از خريد دوره دانلود كرده و آموزش ببينيد. لازم به ذكر است كه پشتيباني 24 ساعته توسط مدرس دوره صورت مي گيرد. دوره هاي حضوري (با توجه به شيوع ويروس كرونا اين دوره هاي تا اطلاع ثانوي برگزار نمي گردد)  

بعد از پایان دوره :

پس از اتمام دوره شما يك متخصص در زمينه برنامه نويسي اندرويد مي باشيد كه مي توانيد پروژه هاي گوناگوني را تحويل دهيد و يا به صورت فريلنسري كار كنيد و يا در شركتي مشغول به كار در زمينه تخصصي خود شويد ويا حتي در زمينه هاي توليد اپليكيشن با تيم اندرويد يار همكاري داشته باشيد. در هر صورت بعد از اتمام اين دوره شما مي توانيد از طريق تخصصي كه پيدا كرده ايد به درآمد زايي بالايي برسيد. جهت برقراري ارتباط و دريافت مشاوره با مدرس دوره از طريق شماره تلفن هاي سايت و يا تلگرام و اينستاگرام با ما در ارتباط باشيد.

  سبد خرید