Blog

مسیر راه

توسط دسته‌بندی نشدهدر 15 ژوئن 2021

اندروید چیست؟

اندروید (Android) یک سیستم عامل موبایل است که توسط شرکت گوگل توسعه داده می شود. امروزه با ورود گوش های هوشمند در تمامی عرصه ها روز به روز استفاده از پتانسیل های این سیستم عامل بیشتر مورد تمرکز قرار میگیرد به نحوی که شرکت ها و استارت اپ های بزرگ سعی در راه اندازی انواع اپلیکیشن ها در غالب این سیستم ها دارند. اندروید به‌حدی قدرت‌مند شده که قلمروی خود را تا کسب 80% بازار جهانی گوشی‌های هوشمند گسترش داده است و فرصت ویژه‌ای برای دوست‌دارانش فراهم کرده تا در هر گوشه از جهان دست به خلق محصول بزنند و کارفرمای خود باشند. کافی‌ست واقعا عاشق برنامه نویسی اندروید باشید تا فرصت‌های ویژه شغلی و ارتقای درآمد به سمت شما سرازیر شوند.

بر اساس آماری که هر ساله مجله فربس اعلام می کند حدود ۳۰ درصد سرمایه داران دنیا در حوزه فناوری فعالیت دارند و ۸۰ درصد سرمایه داران جوان دنیا نیز در این حوزه هستند.

اندروید نیز به عنوان یک سیستم عاملی که بیش از ۸۰ درصد موبایل ها و تبلت ها را فرا گرفته، به عنوان پیشتاز این صنعت در حال رشد و نمو است. روزانه بیش از میلیون ها برنامه پولی از بازارهای اینترنتی خریداری می شود که هزینه بسیار زیادی را به جیب سازندگانش سرازیر می کند و میلیاردهای جوان بسیاری را به دنیای حال معرفی کرده است. بازار برنامه نويسي اندرويد بعد از برنامه نويسي وب از لحاظ درآمدي و بازار كار رتبه دوم را در مدت زمان كمي به خود اختصاص داده است. پيش بيني مي شود كه با توجه به همه گير بودن گوشي هاي هوشمند و كاربري بودن برنامه هاي اندرويدي در آينده اي نزديك رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

چرا برنامه نويسي اندرويد را بايد ياد بگيريم؟

امروزه تقریبا همه کاربران برای رفع نیازهای روزانه خود، از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. بنابراین با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. به تدریج با افزایش کاربرد این دستگاه ها در میان مردم و احساس نیاز به نرم افزارهای مختلف، بازار اپلیکیشن های موبایل روز به روز گسترده تر شد و بسیار رونق گرفت. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین شاخه های برنامه نویسی تبدیل شد.   برنامه نویسی اندروید یکی از بروزترین و پرکاربرد ترین و در عین حال پر درآمد ترین حوزه در برنامه نویسی می باشد ، زیرا با وجود مارکت های خارجی و ایرانی فروش محصول شما به صورت تعداد بالا بسیار راحت بوده و همچنین درآمد بالایی دارد ، همچنين علاوه بر فروش برنامه اندرویدی شما در مارکت ها ، سفارش پروژه اندروید نیز در ایران و خارج از آن بسیار رونق دارد.

در يك كلام، بهترين و راحت ترين راه درآمد زايي و به ثروت رسيدن در حوزه برنامه نويسي و نرم افزار ، برنامه نويسي اندرويد است. يك راه ميانبر در كسب ثروت.

يك برنامه نويس اندرويد چطور ميليونر مي شود؟

برنامه نویسی موبایل یکی از پرسود ترین تخصص های در بین زبان های برنامه نویسی می باشد. برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید شما می توانید به صورت زير اقدام کنید: 1.با توسعه یک برنامه موبایلی و انتشار و فروش آن در مارکت های اندرویدی(مانند google play)، درآمد بالايي کسب کنید. بسته به ايده و تبليغات و كارايي و ساير فاكتورها ي اپليكيشن طراحي شده درآمد شما مي تواند در اين حوزه ميلياردي باشد. 2.با فروش مهارت خود به سازمان هایی که نیاز به یک برنامه نویس اندروید دارند، گسب درآمد کنید . با مراجعه به سایت هایی نظیر ایران تلنت و جابینجا می توانید ببیند که درآمد یک برنامه نویس اندروید حرفه ای از 10 تا 50 میلیون تومان با مزایای مختلف می باشد. 3.انجام پروژه هاي اندرويدي براي سازمانها، شركت ها ، افراد و …(كه در كوتاه مدت درآمد متوسط و در ميان مدت و بلند مدت درآمد بالايي دارد) 4.آموزش برنامه نويسي اندرويد به ديگر افزاد و سازمان ها (با توجه به تخصص ، تسلط و تجربه كاري در آمد ميليوني در انتظارتان است) با بیش از 3 میلیارد کاربر تلفن های هوشمند در سراسر جهان، جای تعجب نیست که صنعت اپلیکیشن موبایل درحال پیشرفت است. اگر به آمار دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایل نگاهی بیاندازیم متوجه میشویم که میزان استفاده از اپلیکیشن و نفوذ موبایلهای هوشمند هنوز هم با سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از کند شدن این رشد در آینده ای قابل پیش بینی نیست. پس با كمي زيركي و ايده پردازي مي توان قسمت كمي از اين بازار بزرگ را در اختيار گرفت و به درآمد هاي باور نكردني رسيد.

راه اصلي رسيدن به ثروت در برنامه نويسي موبايل ، صبر، تلاش، پشتكار و يادگيري مداوم است.

چگونه برنامه نويسي اندرويد را ياد بگيريم؟

براي برنامه نويس اندرويد شدن ، با توجه به سطح تجربه و كاركردن شما با برنامه نويسي (در هر حوزه اي) ، تيم اندرويد يار دوره هاي زير را متناسب با دانشجويان طراحي و آماده كرده است. دوره هاي آماتور: مخصوص افرادي كه هيچ پيش زمينه اي (يا آشنايي خيلي كم) از برنامه نويسي و مفاهيم آن ندارند، در اين دوره با مفاهيم اساسي برنامه نويسي ، دستورات و اصول اوليه آن آشنا مي شويد. با توجه به اين كه برنامه نويسي اندرويد با استفاده از زبان جاوا در محيط اندرويد استاديو انجام مي شود، در اين دوره با زبان java و محيط اندرويد استاديو و زبان طراحي آن XML آشنا مي شويد. اصول طراحي يك اپليكيشن و مسائل Front end و Back end تدرسي مي شويد.نمونه اي از سرفصل هاي اين دوره:

نگران نباشيد، متخصص شدن شما، تخصص ماست.

دوره هاي تكميلي: در اين دوره با علم به اين مطلب كه دانشجو مفاهيم دوره قبل را آموخته است و يا از قبل آموزش ديده است دوره هاي تكميلي برنامه نويسي اندروي آموزش داده مي شود، نمونه اين از سر فصل هاي اين دوره به شرح زير مي باشد:

تمامي دوره هاي تيم اندرويد يار در محيط android studio تدريس مي شود، پلتفرم هاي ديگري جهت ساخت اپليكيشن موبايل وجود دارند اما android studio تنها پلتفورمي مي باشد كه توسط google به طور رايگان پشتيباني و به روز رساني مي شود.

دوره هاي پيشرفته: در اين دوره شما با متخصص شدن در برنامه نويسي اندرويد تنها يك قدم فاصله داريد، در دو دوره قبلي شما مفاهیم اصلی و عمومی در برنامه اندروید را فرا گرفتید. در اين دوره مفاهيم پيشرفته تر بيان شده است، نمونه سرفصل هاي اين دوره :

نحوه برگزاري دوره ها:

دوره هاي ذكر شده در بالا به 4 صورت زير و با انتخاب و ثبت نام دانشجو صورت مي پذيرد، تيم اندرويديار سعي كرده است كه با استفاده از تخصص و تجربه سالها آموزش در اين زمينه متناسب با سطح دانشجو دوره و نحوه برگزاري دوره را با مشاوره و تعيين سطح دانشجو در اختيار ايشان قرار دهد. دوره هاي پروژه محور(تحليل سورس كد اپليكيش هاي موجود): هم به صورت دوره جداگانه تدريس مي شود و هم به صورت دوره هاي مكمل در كنار دوره هاي تكميلي و پيشرفته. دوره هاي غير حضوري و آنلاين: هر سه دوره مقدماتي ، تكميلي و پيشرفته به صورت آنلاين با توجه به سطح دانشجو و با استفاده از پروژه هاي كاربردي در حداقل 24 جلسه صورت مي گيرد. دوره هاي غير حضوري و تماشاي ويديو هاي آموزشي همراه با پشتيباني مدرس دوره: در اين نوع برگزاري دوره شما مي توانيد فيلم هاي آموزشي مخصوص به دوره خود را پس از خريد دوره دانلود كرده و آموزش ببينيد. لازم به ذكر است كه پشتيباني 24 ساعته توسط مدرس دوره صورت مي گيرد. دوره هاي حضوري (با توجه به شيوع ويروس كرونا اين دوره هاي تا اطلاع ثانوي برگزار نمي گردد)  

بعد از پايان دوره:

پس از اتمام دوره شما يك متخصص در زمينه برنامه نويسي اندرويد مي باشيد كه مي توانيد پروژه هاي گوناگوني را تحويل دهيد و يا به صورت فريلنسري كار كنيد و يا در شركتي مشغول به كار در زمينه تخصصي خود شويد ويا حتي در زمينه هاي توليد اپليكيشن با تيم اندرويد يار همكاري داشته باشيد. در هر صورت بعد از اتمام اين دوره شما مي توانيد از طريق تخصصي كه پيدا كرده ايد به درآمد زايي بالايي برسيد. جهت برقراري ارتباط و دريافت مشاوره با مدرس دوره از طريق شماره تلفن هاي سايت و يا تلگرام و اينستاگرام با ما در ارتباط باشيد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید