Blog

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی اندروید

توسط وبلاگدر 12 نوامبر 2021

 

برنامه اندروید یک سیستم باز گنجانده شده در تلفن همراه های هوشمند و تبلت ها است. برنامه اندروید توسط سایت گوگل و شرکت های معتبر دیگر پیشرفت و ارتقا داده شد. سیستم اندروید یک روش درست و جدید برای پیشرفت برنامه های تلفن همراه به ارمغان میآورد یعنی طوری که توسعه دهندگان برنامه های اندروید تنها بتوانند این برنامه ها را برای تلفن های هوشمند استفاده کنند و تنها مختص آنها باشد. اولین نسخه ی اندرویدی توسط سایت گوگل در سال ۲۰۰۷  منتشر شد که به نام اندروید ۱.۰ در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

آموزش زبان جاوا در برنامه نویسی اندروید

جاوا به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی در تلفن همراه به حساب میآید. زبان جاوا در سال ۱۹۹۵ به عنوان بهترین زبان آموزش برنامه نویسی شناخته شد. در آموزش برنامه نویسی اندروید کافیست زبان جاوا را آموزش ببینید . در آموزش برنامه نویسی در هنگام اجرای کد اگر از سایر زبان ها استفاده کنیم کد توسط کامپایلر ترجمه میشود اما اگر از زبان جاوا استفاده کنیم ابتدا کد به بایت و بعد توسط آن زبان جاوا توضیح داده میشود و همین امر روند کار را اسان تر میکند. زبان جاوا به خاطر کم بودن کاراکترهای درون آن پیشرفت زیادی کرده است و متقاضی زیادی را داشته است چون متخصصان این کار راحت تر می‌توانند از آن استفاده کنند. زبان جاوا علاوه بر این مزیت ، دارای اتصال پایگاه داده و شبکه و برنامه های کمکی است که می‌تواند کمک شایانی به برنامه نویس داشته باشد. زبان جاوا به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی اندروید قرار میگیرد. تمام تلفن های همراه مایل هستند که سیستم عامل های خود را در اندروید و ios نصب کنند و در این دو سیستم اجرا کنند تا به سود بیشتری دست یابند. تمام علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی اندرویدی ابتدا باید مشخص کنند که میخواهند در کدام سیستم مشغول به اجرا و آموزش شوند چون استفاده و آموزش همزمان هر دو سیستم اندروید و ios زمان بر و سخت تر است.

آموزش برنامه نویسی اندروید

نکات آموزش برنامه نویسی اندروید

تمام علاقه مندان آموزش برنامه نویسی اندرویدی علاوه بر آموزش های عملی باید خودشان هم وارد عمل شوند و از تجربیات خود استفاده کنند. در بعضی مواقع خود علاقه مندان این حوزه ، ایده ها و روش های درستی را ارائه میدهند و رسماً خودشان وارد عمل می‌شوند. تنها به خواندن و تماشای آموزش برنامه های اندرویدی اکتفا نکنید . شما در این مسیر نیاز نیست به طور سریع آموزش ها را یاد بگیرید کمی بین آموزش هایتان وقفه ایجاد کنید و به تلاش خودتان ادامه دهید. در این مسیر هر زمان به مشکل خاصی برخوردید،تنها به کمک دیگران اکتفا نکنید و به مهارت و تجربه ها و روش های خودتان هم اعتماد کنید و خودتان دست به کار شوید . شما میتوانید در این مسیر از گوگل بهترین استفاده را داشته باشید و بیشتر مشکلاتتان را از گوگل بر طرف کنید.

برای یادگیری هر آموزشی باید صبر و تحمل فراوانی داشته باشید . آموزش برنامه نویسی اندروید در کنار سختی کار جذاب و شیرین است فقط کافیست که نسبت به این حوزه علاقه ای در وجود شما نهفته باشد. تمام علاقه مندان این حوزه علاوه بر توانایی در گشتن گوگل ، باید در کد نویسی هم مهارتی داشته باشند. شما میتوانید از طریق آموزش های کدنویسی آنها را یاد بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید